پیشنهاد ثبت روز ملی مطبوعات محلی استان های کشور

دومین نشست مشترک هیأت مدیره اتحادیه مطبوعات محلی استانهای کشور با دکتر حسین انتظامی معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

 

در این نشست که با حضور رئیس هیأت مدیره، نایب رئیس، مدیرعامل، اعضای هیأت مدیره، سخنگو و بازرس اتحادیه تشکیل شد، معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از اتحادیه بعنوان عضوی از شورای هماهنگی تشکلهای مدیریتی دعوت به عمل آورد تا در مواقع برگزاری نشست های آن حضوری مؤثر داشته باشد.

همچنین ضمن استقبال از فعالیت های اتحادیه مطبوعات اظهار امیدواری کرد تا این اتحادیه بتواند معاونت مطبوعاتی را در نیل به اهداف تعیین شده بخشی از مسئولیت های مربوط را عهده دار شود.

شایان ذکر است در این نشست تصویب روز ملی مطبوعات محلی از سوی اتحادیه ارائه شد که معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد نظر مساعد خود را جهت بررسی آن در آینده اعلام نمود.

دکتر حسین انتظامی اظهار امیدواری کرد که صنوف مطبوعاتی ثبت شده و قانونی در برگزاری باشکوه نمایشگاه مطبوعات و بویژه بخش مطبوعات محلی معاونت مطبوعاتی را یاری دهند. تولید محتوای بومی، قرار گرفتن مطبوعات محلی در اولویت سیاست های حمایت، استقبال و حمایت از صنوف مطبوعاتی ، سازمان نظام صنفی، اجرای ماده ۴۶ قانون مطبوعات در زمینه بیمه خبرنگاران و حمایت های وزارت ارشاد از رسانه هایی که همکاران خود را بیمه می کنند از مباحث اصلی این نشست بود.

 

لینک خبر فوق در سایت های خبری مختلف:

۱- خبرگزاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

۲- خبرگزاری مهر

۳- خبرگزاری ایرنا

۴- خبرگزاری ایسنا

۵- خبرگزاری قطره

۶- خبرگزاری خبرفارسی